Методичне об'єднання вчителів предметів спортивно-естетиного та технологічного циклу

Гостинно двері відчиняє “Світлиця”

Задум відкрити шкільний музей “Світлиця” виник у 1994 році, а вже на початку 1995 року відбулося її урочисте відкриття. Це стало значною подією у ЗОШ № 6.

До створення шкільної музейної кімнати “Світлиця” причетні вчителі нашої школи. Це насамперед В.Ю.Балашов, Т.А.Усаткіна, З.М.Попова, В.Я.Черкашина та інші. Протягом кількох останніх років господинею “Світлиці” є вчитель музики і художньої культури І.П.Пасічник.

Промайнуло вже 20 років, а інтерес до “Світлиці” не згасає. За цей час у музейній кімнаті проведено багато виховних заходів, концертів, зустрічей, екскурсій, в яких брали участь учні, вчителі, батьки.

Тематичні та оглядові екскурсії зазвичай із задоволенням проводять самі учні. Їх уважно слухають, ставлять питання, розглядають не бачені досі експонати, яких у “Світлиці” зібрано дуже багато. Це і посуд, знаряддя праці, господарська техніка у макетах, українські рушники, національний одяг.

Багато експонатів зроблено руками учнів: борона (макет), українська хата (макет), ослони, знаряддя праці тощо. Музейна кімната постійно поповнюється новинками. Є в музеї особливі експонати: рушник, вишитий у 1964 році, старовинний глечик, привезений з Дніпропетровської області. Світлу ауру допомагають створити українські рушники, а також вишиті картини. Захоплення й зацікавлення викликає експозиція “Національний одяг, “Українські рушники”. У “Світлиці” розміщено інформаційний матеріал: “Різновиди рушників”, “Покуть”, “Українські обереги”.

Перебування учнів у шкільному музеї збагачує їх новими знаннями про українську культуру, побут українців, про історичне минуле нашого народу.

У музейній кімнаті вже стало традицією проводити відкриті уроки, екскурсії, конкурси, зустрічі з батьками. Саме тут звучать вірші та українські пісні. Наші діти залюбки беруть участь у таких заходах.

Шкільна “Світлиця” є важливим фактором формування суспільної активності школярів. Якщо ви бажаєте відчути, як наші предки любили свою оселю, рідну природу, відчували запах мальв та спів солов”я, запах хліба та красу писанки — відвідайте нашу шкільну “Світлицю”.

Пасічник І.П., учитель музичного мистецтва та художньої культури ЗОШ №6